Dovolil jsem si napsat pár rad a taktik pro třídu Průzkumník,napsal jsem to ze své vlastní zkušenosti a tak se mnou nejspíše mnozí nebudou souhlasit,ale doufám,že se to někomu bude hodit.

• Výhody:
- Tato třída má obrovskou výhodu v tom,že se umí vyhýbat ranám válečníka a utržit tudíž nulové poškození,šance na vyhnutí se je 50% a tato hodnota se nedá ničím ovlivnit
- Počet životů má průměrný o něco vzdálený životům Válečníka,ale o hodně převišující životy Mága a tedy životy s kombinací s jeho uměním vyhýbat se je pro válečníky noční můra

• Nevýhody:
- Schopnost se vyhýbat ranám je průzkumníkovi v souboji s mágem k ničemu,neboť mág nemůže ránu blokovat ale ani jeho oponent ji nemůže zablokovat a protože průzkumník nemá tolik životů jako válečník,mág má tedy velkou výhodu při boji s průzkumníkem a většinou nad ním vítězí


Nejvhodnější soupeř pro tuto třídu: Válečník
• Průzkumník se dokáže vyhýbat jeho ranám a eliminovat poškození a ještě k tomu má slušný počet životů

Nejnevhodnější soupeř pro tuto třídu: Mág
• Mág má obrovskou výhodu v tom,že má největší poškození ze všech tříd a protože průzkumníkovo vyhýbaní se,je v boji s mágem absolutně k ničemu,mág dokáže zasadit této třídě opravdu ošklivá zranění a protože průzkumník má o něco méně životů než Válečník,mág ho po pár ranách snadno skolí

Vhodné rasy pro tuto třídu:

1) Elf
+ Má dobrý bonus k hlavnímu atributu
- Má jen malý mínus k výdrži
= ideální rasa pro tuto třídu

2) Člověk
+ / - Tato rasa je "neutrální",neboť nemá žádné bonusy a nemá také žádné mínusi
= není ideální,ale zase ani nevhodná,tato rasa je pro tuto třídu průměrná

3) Gnóm
+ Má ještě lepší bonus k hlavnímu atributu než elf a též jen malý mínus k výdrži a malý bonus k štěstí
- Má ale větší mínus k síle (obrana proti válečníkovi) a malé mínus k obraně proti mágovi (mínus k inteligenci)
= tuto rasu berte s rezervou

Ostatní rasy nepřicházi pro tuto třídu v úvahu,neboť mají slabé bonusy pro tuto třídu a tudíž by se vám s nimi těžko hrálo

Atributy:

Hlavní atribut:
Obratnost-zvyšuje vámi způsobené poškození a zvyšuje vaši imunitu proti útokům jiného průzkumníka,částečně je hlavním atributem i Výdrž,neboť vylepšením tohoto atributu získáváte čím dál tím víc životů-rozhodně výhodné vylepšovat oboje.

Vedlejší atributy:
Síla-Důležitý atribut,i když tento atribut vám nepřidá životy ani vám nezvýšší poškození,je důležité ho podle mého názoru vylepšovat,neboť tento atribut vám přidá do imunity proti útoku válečníka,proti válečníkovy sice už tato třída výhodu má schopností vyhýbat se jeho ránám,ale zlepšováním tohoto atributu budete skutečný postrah Válečníků,neboť mu velice zredukejete poškození.Jinak dalším vedlejším atributem je Inteligence,tento atribut je velice důležitý,nebož proti Mágovi nemá tato třída žádnou výhodu,neboť ranám mága se vyhnout nelze,a tak je tento atribut důležitý,prtože pokuď máte alespoň 50% mágovi inteligence,velice dost mu zredukujete poškození,které vám způsobí.Jsou 2 způsoby,jak se mágovi v soubojích rovnat,buďto mít vysokou inteligenci a nemusíte v tomto případě mít příliš vyskou výdrž,nébo mít vysokou míru výdrže a tím tedy hodně životů a nemusíte mít zas tak velikou inteligenci,osobně doporučuji druhou možnost.

Štěstí:
Štěstí je štěstí,někdo,kdo ho má na 50% může dát kritycký úder za souboj 1x,a někdo,kdo ho má na 10% může dát kritický úder 10x,je jenom na vás,zda budete štěstí vylepšovat,já osobně si štěstí udržuji kolem 15-20%,myslím,že tato hodnota je zcela dostačující,a jsem spokojen,když se mi kritycký úder povede dát třeba jen 1x za souboj,protože mám vysokou obratnost,tak i mé normální rány jsou ničivé,pokud budete mít stejný postup jako já,budete mít i vy ničivé rány.


Výbava:

• Zbraň:
Zbraň je jedna z nejdůlezžtějších součásti vybavení a správné zvolení zbraně vás může posunout hodně dopředu.Nejlepsi zbran pro Průzkumníka je s co nejvetsim poškozením a pokuď možno s bonusem k obratnosti i výdrži. Také je velmi dobré nechávat si dvě zbrane, jelikož každá se hodí na jiného protivníka. Doporučuji mít jednu zbraň s bonusem k Obratnosti i výdrži a druhou s bonusem k Obratnosti.

• Jak správně zvolit zbraň:
Pokud má protivník nižší hlavní atribut, tak použijte zbraň s bonusem k Obratnosti a výdrži,pokud ho má vyšší,tak použijte tu s bonusem pouze k obratnosti,aby jste se k jeho hodnotě hlavního atributu,co nejvíce přiblížili. Dalši věc,která je na zbrani důležitá,je rozptyl poškození,Př.: 1. Zbraň Má rozptyl poškození 100-300[200] +150 Obratnosti,2. Zbraň má rozptyl poškození 180-220 [200] +150 +150 obratnosti. Obě zbraně mají stejnou průměrné poškození,ale jinak rozložené.Vždy je lepší si vybrat zbraň číslo 2,ale pokud s ní prohrajete vícekrát v aréně,či podzemí a vidíte,že tomu pořád něco schází,zkuste zbraň číslo 1,též záleží na bonusech,takže pokud máte např.: Zbraň s rozptylem poškození 100-300[200] +150 Obratnosti a zbraň s rozptylem poškození 180-220 [200] +80 obratnosti,+80 výdrže,zvolte určitě 2. zbraň,já se u tohoto řídím podle této rovnice: Obě mají stejné poškození,ale jedna má celkem +150 bodů k atributům (bonus +150 k obratnosti) a druhá zbraň přidává celkem +160 bodů k atributům (80 obratnost + 80 výdrž),takže určitě volím 2. zbraň,ale pokud se vám s ní nedaří,řiďte se podle návodu výše (pokud s ní prohrajete vícekrát v aréně,či podzemí a vidíte,že tomu pořád něco schází,zkuste zbraň číslo 1).

• Věci:
U věcí je důležité si dobře vybírat poměry bonusových atributů. Asi nejlepší je kombinovat věci s bonusem pouze k obratnosti s věcmi, které mají bonusy k obratnosti a výdrži.Osobně doporučuji mít z celkových 8 věcí 3-5 s bonusy k obratnosti a výdrži a zbylé věci mít pouze s bonusem k obratnosti - toto platí pro normalní věci,ne epické věci z podzemí,popřípadně z obchodu.


Taktika pro podzemí:
Pokud mate hlavní atribut vyšší, jak soupeř v podzemí zaůtočte,pokud ne muzete to zkoušet, ale spíše prohrajete.Jinak se každopádně vyplatí šetřit nakoupené lektvary a když jste do podzemí,použít je.Pokud si v inventáři uchováváte vybavení zlepšující hlavní atribut,nasaďte si ho,když vstupujete do podzemí,pak si ho zase můžete v klidu sundat a nahradit ho předešlím,které jste měli před vstupem do podzemí.